Povídky a příhody ze zadního domu

Povídky a příhody ze zadního domu - Anne Franková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Anne Franková
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Povídky a příhody ze zadního domu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Povídky a příhody ze zadního domu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anne Franková. Číst Povídky a příhody ze zadního domu Online je nyní tak snadné!

POPIS


K písemné pozůstalosti Anne Frankové patří také její takzvaná „Knížka povídek“, o níž 7. srpna 1943 ve svém deníku píše: „Před pár týdny jsem začala psát povídku, úplně vymyšlený příběh, a tak se mi to zalíbilo, že se má psaná rodina utěšeně rozrůstá.“ Ani ne o měsíc později začne „psanou rodinu“ přepisovat do zvláštního, velkého sešitu (vlastně do účetní knihy) v pevných deskách. Na první stránku nadepsala: „Povídky a příhody ze zadního domu, vylíčila Anne Franková“; na stejné stránce dole poznamenala: „zasvěcen: čtvrtek 2. září 1943“. Jak titul napovídá, jde o dvě kategorie, totiž o „úplně vymyšlené“ povídky, a o vyprávění, která popisují příhody ze života v úkrytu. Anne Franková knihu na konci opatřila obsahem, v němž také označila, do které kategorie ten který text patří. Většinu příběhů zřejmě Anne nejprve načrtla na jednotlivé listy papíru a pak teprve přepsala načisto do povídkové knížky, protože se v ní téměř nevyskytují škrtnuté pasáže nebo jiné opravy. Nejranější příběh má datum 8. prosince 1942, což je další příznak toho, že sešit obsahuje načisto přepsané dřívější verze; poslední příběh je datován 12. května 1944. Několik příběhů Anne převzala i do přepsané verze deníku (verze B), její otec Otto Frank jich pak po válce převzal ještě víc do knihy Het Achterhuis (Zadní dům), jejíž první vydání vyšlo roku 1947. Již v roce 1949 bylo zveřejněno osm Anniných povídek pod názvem Weet je nog? Verhalen en sprookjes (Vzpomínáš? Příběhy a pohádky). Značně rozšířená sbírka s názvem Verhalen rondom het Achterhuis (Příběhy o zadním domě) následovala roku 1960. První úplné vydání Anniných povídek vyšlo péčí Joke Kniesmeyerové roku 1982. Nakonec sestavil Gerrold van der Stroom v roce 2001 úplné vydání literárních pokusů založené na Anniných rukopisech a opatřil je předmluvou: Verhaaltjes, en gebeurtenissen uit het Achterhuis / Cady´s leven (Povídky, a příhody ze zadního domu / Cadyin život) (Amsterdam 20053). Pro důkladný výzkum je toto vydání tím pravým pramenem. Tvoří také základ Anniných „povídek a příhod“ otištěných v této knize.


...í stránku nadepsala: \"Povídky a příhody ze zadního domu, vylíčila Anne Franková\"; na stejné stránce dole poznamenala: \"zasvěcen: čtvrtek 2 ... Kniha Povídky a příhody ze zadního domu | Moja-Kniha.sk ... . září 1943\". Jak titul napovídá, jde o dvě kategorie, totiž o \"úplně vymyšlené\" povídky, a o vyprávění, která popisují příhody ze života v úkrytu. Povídky a příhody ze zadního domu Autor: Franková, Anne Nakladatel: Triáda EAN: 9788074742910 ISBN: 978-80-7474-291- Originál: Verhaaltjes, en gebeurtenissen uit het Achterhuis Překlad: de Bruin-Hüblová, Magda Popis: 1× kniha, brožovaná, 184 stran, česky Rozměry: 14,5 × 19,2 cm Rok vydání: 2020 (1. vydání) Na první stránku nadepsala: „Povídky a příhody ze zadního domu, vylíčila Anne Franková"; na stejné stránce dole poznamenala: „z ... Frankova anne povidky a prihody ze zadniho domu | Sleviste.cz ... . vydání) Na první stránku nadepsala: „Povídky a příhody ze zadního domu, vylíčila Anne Franková"; na stejné stránce dole poznamenala: „zasvěcen: čtvrtek 2. září 1943". Jak titul napovídá, jde o dvě kategorie, totiž o „úplně vymyšlené" povídky, a o vyprávění, kter...SOUVISEJÍCÍ KNIHY