Děrsu Uzala

Děrsu Uzala - Arseňjev Vladimir Klavdijevič | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Arseňjev Vladimir Klavdijevič
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Děrsu Uzala.pdf


Chcete si knihu přečíst?Děrsu Uzala ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Arseňjev Vladimir Klavdijevič. Číst Děrsu Uzala Online je nyní tak snadné!

POPIS


Slavný dobrodružný cestopis líčí výpravu zkoumající neprobádaná zákoutí ruského Dálného východu, na niž se v roce 1907 vydal cestovatel a spisovatel Vladimir Arseňjev. Kniha je věnována především domorodému průvodci expedice, goldskému lovci a stopaři Děrsuovi z rodu Uzala, který učil členy výpravy životu v tajze a mnohokrát je ochránil před nebezpečím. Autor seznamuje čtenáře s divokou přírodou Ussurijského kraje i s tamními národy a jejich každodenním životem, zvyklostmi a náboženskými představami. Barvitě a poutavě vypráví o životě v tajze, kde každý chybný krok může znamenat smrt, kde lovci nezabíjejí zvířata pro zábavu, ale čistě kvůli obživě, a kde si lidé navzájem pomáhají přežít, aniž by za to chtěli cokoli na oplátku. Kniha se dočkala řady vydání a dosud byla přeložena do více než třiceti jazyků. Inspiroval se jí také věhlasný japonský režisér Akira Kurosawa. Ten podle ní natočil stejnojmenný film, jenž v roce 1975 získal Oscara.


... by Akira Kurosawa. With Maksim Munzuk, Yuriy Solomin, Mikhail Bychkov, Vladimir Khrulyov ... Děrsu Uzala (1974) - Děrsu Uzala (rus.) ; Derusu Uzara ... ... . The Russian army sends an explorer on an expedition to the snowy Siberian wilderness where he makes friends with a seasoned local hunter. Dersu Uzala (Russian: Дерсу Узала, Japanese: デルス·ウザーラ, romanized: Derusu Uzāra; alternative U.S. title: Dersu Uzala: The Hunter) is a 1975 Soviet-Japanese co-production film directed by Akira Kurosawa, his first non-Japanese-language film and his first and only 70mm film.. The film is based on the 1923 memoir Dersu Uzala (which took its name from the native ... Dersu Uzala - YouTube ... .. The film is based on the 1923 memoir Dersu Uzala (which took its name from the native trapper ... Děrsu Uzala je strašný sympaťák a myslím si, že si ho každý brzy zamiluje. Nádherné prostředí sibiřské tajgy. Moc pěkný děj. Dokonce i ten český dabing byl moc podařený. Kdosi zde psal, že je film hrozně pomalý. Byl jsem připraven skutečně na nejhorší. Ona je...SOUVISEJÍCÍ KNIHY