Krajinou prvních Přemyslovců

Krajinou prvních Přemyslovců - Otomar Dvořák, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Otomar Dvořák,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Krajinou prvních Přemyslovců.pdf


Chcete si knihu přečíst?Krajinou prvních Přemyslovců ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Otomar Dvořák,. Číst Krajinou prvních Přemyslovců Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý Vás ve své šesté společné knize zvou na místa, kde se odehrávaly příběhy prvních Přemyslovců – a kde se rodila česká státnost. Pokud si je vyznačíme na mapě, získáme (až na několik vzdálenějších výjimek) nepravidelný ovál, který obkružuje Prahu do vzdálenosti zhruba 30 kilometrů. Tato dávná ohniska moci a dějiště historických okamžiků jsou dnes skrytá ve stínu metropole a většinou nepatří k turistickým atrakcím. Jako by se mnohá z nich uzavírala do sebe… Touto nevšední knihou Vám autoři naopak zpřístupní a otevřou tajemnou „krajinu prvních Přemyslovců“. Zatímco Otomar shledával stopy dávných příběhů a mytologické souvislosti, Pepson navštívil a prozkoumal stavby, památníky a jiné zajímavosti, které se v průběhu věků na oněch místech nakupily. Tyto pohledy ze dvou různých úhlů se navzájem doplňují – a společně vytvářejí plastický obraz, jaký Vám neposkytne žádná jiná publikace věnovaná Přemyslovcům. Na stránkách této knihy – a pak i na vlastní oči, vydáte-li se na cestu – se seznámíte s desítkami pozoruhodných lokalit, kam Vás turistické průvodce obvykle nelákají a kde nebudete obtěžováni davy návštěvníků. O to silnější zážitek tato tichá a zamyšlená místa nabízejí. Není divu; již více než tisíc let tudy kráčejí dějiny, a tak na Vás čeká nejen opomíjená krása, ale také silný genius loci. Otomar s Pepsonem Vás provedou těmito místy, a to slovem, obrázky i fotografiemi: Pražský hrad/Vyšehrad/Malá Strana – Říp/Ctiněves/Ledčice/Černouček/Krabčice/Kostomlaty pod Řípem/Libkovice pod Řípem – Kouřim – Libušín/Smečno – Levý Hradec/Pravý Hradec/Přední Kopanina/Úholičky – Libčice nad Vltavou/Chýnov/Tursko/Kozinec/Holubice – Budeč/Zákolany/Trněný Újezd/Týnec – Stadice/Hliňany – Stochov/Tuchlovice/Honice/Kačice – Tetín – Přistoupim/Tuchoraz/Bylany/Lstiboř – Stará Boleslav – Vrbčany/Klášterní Skalice/Třebovle – Libice nad Cidlinou – Zbečno/Běleč – Velíz/Kublov/Karlov/Leontýn – Peruc/Telce/Klobuky – Sázava/Nechyba/Krkavčí skály.


...u prvních Přemyslovců: aneb S českými knížaty ze Stadic do Prahy Otomar Dvořák, Josef "Pepson" Snětivý Nakladatel: Čas 2020 Krajinou prvních Přemyslovců Autor: Dvořák, Otomar a Snětivý, Josef "Pepson" Nakladatel: Čas EAN: 9788074753114 ISBN: 978-80-7475-311-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 280 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2020 (1 ... Krajinou prvních Přemyslovců (aneb S českými knížaty ze ... ... . vydání) Kniha: Krajinou prvních Přemyslovců -- S českými knížaty ze Stadic do Prahy - Otomar Dvořák; Josef Pepson Snětivý Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Krajinou prvních Přemyslovců: Peruc. Četba z knihy Otomar Dvořák - Josef Pepson Snětivý: Krajinou prvních Přemyslovců ... Krajinou prvních Přemyslovců: Peruc - YouTube ... . Krajinou prvních Přemyslovců: Peruc. Četba z knihy Otomar Dvořák - Josef Pepson Snětivý: Krajinou prvních Přemyslovců ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY