Česká a slovenská religiozita po rozpadu společného státu: Náboženství Dioskúrů

Česká a slovenská religiozita po rozpadu společného státu: Náboženství Dioskúrů - R. Zdeněk Nešpor | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
R. Zdeněk Nešpor
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Česká a slovenská religiozita po rozpadu společného státu: Náboženství Dioskúrů.pdf


Chcete si knihu přečíst?Česká a slovenská religiozita po rozpadu společného státu: Náboženství Dioskúrů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor R. Zdeněk Nešpor. Číst Česká a slovenská religiozita po rozpadu společného státu: Náboženství Dioskúrů Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha analyzuje disparátní vývoj náboženství, církví a religiozity v České a Slovenské republice po rozpadu společného státu. Zatímco česká společnost je jednou z nejsekularizovanějších společností světa, na Slovensku náboženství už tradičně hraje významnou úlohu ve veřejném prostoru. Je to však celá pravda a vystačíme s tím, že všechny rozdíly připíšeme historickému dědictví? Po přiblížení odlišné historie a společenského postavení církví a věřících v obou zemích autor podrobně analyzuje vývoj vztahů mezi státem a církvemi, jejich financování a ekonomický provoz, církve jako náboženské organizace a jejich společenské a kulturní působení, stejně jako proměňující se religiozitu a názory veřejnosti. Ukazuje, že v obou společnostech se prolínají sekularizační i desekularizační tendence a že české a slovenské církve, ale ani jejich sekulární protějšky často nedokázaly adekvátně reagovat na aktuální společenské potřeby. Hledání individuálně i společensky přijatelného (postoje k) náboženství naší doby je tak zřejmě ještě před námi.


... a slovenská religiozita po rozpadu společného státu Autor: Nešpor, R ... Příliš slábi ve víře - Zdeněk R. Nešpor | Databáze knih ... . Zdeněk Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024645551 ISBN: 978-80-246-4555-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, česky Rozměry: 14,3 × 20 cm Rok vydání: 2020 (1. vydání) Kniha analyzuje disparátní vývoj náboženství, církví a religiozity v České a Slovenské republice po rozpadu společného státu. Zatímco česká společnost je jednou z nejsekularizovanějších společností světa, na Slovensku náboženství už tradičně hraje významnou úlohu ve veřejném prostoru. Hledání individuálně i společensky přijatelného (postoje k) nábo ... R. Zdeněk Nešpor: Česká a slovenská religiozita po rozpadu ... ... . Hledání individuálně i společensky přijatelného (postoje k) náboženství naší doby je tak zřejmě ještě před námi. Obchod Alza.cz Elektro prodává tento produkt Česká a slovenská religiozita po rozpadu společného státu, dn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY